Pompy ciepła – Ząbkowice Śląskie

Pompa ciepła jako Medium Grzewcze jest w dzisiejszych czasach jednym z najczęściej montowanych źródeł ciepła są właśnie powietrzne Pompy ciepła renomowanych marek jak   Broetje , Vailant, Vissman, LG, Stiebel Eltron oraz Junkers.

Jeśli dalej ogrzewasz dom lub firme przy pomocy pieca węglowego zadzwoń pokierujemy cie w jaki sposób uzyskać dofinansowanie w programie czyste powietrze dzięki czemu będziesz w stanie z ograniczonym wkładem własnym wykonać modernizacje swojej kotłowni.

Pompy ciepła do ogrzewania budynków jednorodzinnych to zyskujące na popularności rozwiązanie, które pozwala na rezygnację z tradycyjnych pieców wykorzystujących paliwa kopalne. Dzięki wykorzystaniu energii pobieranej z otaczającego środowiska w postaci ciepła pochodzącego z wód gruntowych, powietrza i gruntu pompy ciepłe są bezpiecznym i przyjaznym dla środowiska urządzeniem ogrzewającym pomieszczenia. Pompa ciepła nie emituje do atmosfery zanieczyszczeń w postaci szkodliwych pyłów czy gazów cieplarnianych.

pompy ciepła

Zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu jest kluczowe dla komfortowej pracy i odpoczynku. Ciepło jest transportowane nośnikiem ciepła do parownika, gdzie czynnik zaczyna wrzeć i parować. Para jest skraplana przez sprężarkę, która zwiększa ciśnienie. Nowoczesne pompy ciepła wyposażone są w moduł Wi-Fi, dzięki któremu można na bieżąco kontrolować parametry i dostosować ich pracę będąc z dala od domu. Jednak jeśli nie mamy takiej ochoty to możemy zdać się na tryb automatyczny, który zoptymalizuje pracę do aktualnych warunków. Dodatkowo latem możemy wykorzystać odwróconą pracę pompy ciepła do schłodzenia powietrza w domu. Ponadto powietrzna pompa ciepła jest tańsza w montażu niż na przykład kocioł na gaz wymagający przyłącza gazowego i komina.

Montaż pompy ciepła jest możliwy zarówno na etapie budowy, jak i w ramach modernizacji budynku. Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą firmy Instalux z Ząbkowic Śląskich – zapraszamy do kontaktu. Chętnie wykonamy dla Państwa darmową wycenę usługi dopasowanej do indywidualnych potrzeb.