Kotłownie – Ząbkowice Śląskie

Wybór właściwego kotła to zadanie dla specjalisty, ponieważ taki wybór ma daleko idące skutki w postaci między innymi kosztów eksploatacji. Firma Instalux posiada wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki któremu jest w stanie dostosować projekt kotłowni do indywidualnych potrzeb klientów. W swojej ofercie posiadamy wyłącznie wysokiej jakości kotły renomowanych producentów.

Z przyjemnością dokonamy darmowej wyceny kotłowni dopasowanej do Państwa indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub do osobistej wizyty w naszej siedzibie w Ząbkowicach Śląskich, gdzie zaprezentujemy ofertę kotłów.

Kotły

Dobrze dobrany kocioł centralnego ogrzewania zapewni komfort obsługi i wieloletnią bezawaryjność. Potocznie zwane piece spalają paliwa stałe (węgiel, ekogroszek, zrębki, pellet) lub gazowe. Praca nowoczesnego kotła jest nadzorowana przez sterownik, którego zadaniem jest utrzymywanie temperatury zadanej przez użytkownika. Kotły na ekogroszek wyposażone w podajnik są oszczędnym i wygodnym rozwiązaniem, które zużywa niewielkie ilości paliwa. Kotły zasypowe nie posiadają automatyki i w związku z tym wymagają ręcznego dostarczania porcji opału. Występują również kotły zgazowujące cechujące się wysoką sprawnością, które wykorzystują dwuetapowe spalanie paliwa. Pelety będące sprasowanymi odpadami drzewnymi o wysokiej efektywności wykorzystywane są w kotłach pelletowych. Rozwiązaniem polecanym do zakładów obróbki drewna są kotły na pelety i zrębki, które mogą wykorzystać odpady produkcyjne do generowania ciepła.

 
 
Kotłownie Ząbkowice Śląskie